{once upon a time}

Jestem wdzięczna za swoje dzieciństwo bez technologi, bez udogodnień, bez tego całego „zachodu” i przyśpieszenia. Takie to były lata. I dziś – na tyle ile tylko się da – wracam. Nie tylko do zdjęć i wspomnień.

← Previous post

Next post →

12 Comments

 1. To wspanialy czas zabaw do zmroku, natury w każdej porze roku i kontaktu z kolegami….niestety media społecznosciowe zaklamuja rzeczywistość, nie liczy się rzetelna praca, tylko atrakcyjny wpis…sympatie w pracy tez sa widoczne…to wszystko jeszcze bardziej podzieliło ludzi….

 2. Smutne te Nasze obecne chwile….trzymajmy się wspomnień i radujmy każda dobrą chwilą..ale też działajmy…buziaki

 3. vintage.monday

  Ja też… jesteśmy chyba już ostatnim pokoleniem, które pamięta jeszcze taki świat. I w jakim kierunku to wszystko zmierza… Wczoraj czytałam, że niektórzy naukowcy przewidują, że do 2050 r. każdy człowiek będzie miał w sobie jakieś technologiczne części. Po orwellowskim świecie jaki teraz mamy nadejdzie świat cyborgów.

 4. Tak, też czytałam o tym.
  Szybko okazało się, że Matrix nie jest film science fiction tylko filmem dokumentalny o naszym życiu.
  Kto się przebudzi ten przeżyje.
  Pozdrawiam ciepło!

 5. Działajmy i nie smućmy się. Smutek jest bardzo niską wibracją.
  Ciężkie czasy budzą nas. Ciężkie czasy rodzą dobrych ludzi.
  Ponadto takie czasy są punktem zwrotnym. Przebudzeniem. Raczej nie zmienilibyśmy życia, siebie i przyzwyczajeń gdyby wszystko było po staremu.
  Kasiu – Ty wiesz co robić. A ja zawsze ciepło myślę o Was ❤❤❤

 6. Święta prawda.
  Dlatego ja odeszłam z Ig (profil główny), bo bardzo poczułam, że mnie to wytraca, męczy. Pomimo, że Ig było dla mnie częścią mojej pracy i nawet przynosiło jakiś dochód.
  Zresztą takie media zabijają kreatywność i oryginalność. Liczy się tylko, to co aktualnie jest porządane i modne.
  Na blogu – u siebie – jest mi najlepiej.
  Z Wami.
  Dziękuję ❤

 7. Madry czlowiek jak Ty widzi to i czuje…Twoje slowa trafiaja w punkt Mimi…dobrze ze jestes, dzieki Tobie nie czuję się odmieńcem…❤❤❤

 8. Nie jesteś odmieńcem. Jesteś CUDOWNYM Człowiekiem i cieszę się, że razem zasilamy dobro.
  Jesteśmy sobie potrzebne i to też jest piękne.
  I nasze.
  Dziękuję ❤

 9. ❤❤🌷

 10. Barbara

  Nasze pokolenie ma co wspominać…i to jest cenne! To były cudowne czasy porównując je do obecnych. Pełne spokoju i bezpieczeństwa. I czas tak wolno płynął! Nie siedziało sie w domu tylko przebywało na dworze z rówieśnikami. Zabawy w chowanego, ganianego, gra w klasy z pudełkiem po kremie nivea napełnionego piaskiem, wyścig pokoju kapslami napełnionymi plasteliną, wiszenie na trzepaku głową w dół, palenie ogniska i pieczenie w nim ziemniaków….taki zwyczajny kontakt z człowiekiem. Latem zbieranie truskawek na zarobek, żeby mieć swoje parę groszy by móc kupić sobie co się chce. A w telewizji jak już się oglądało to Ekran z Bratkiem i Teleranek. Aaaa …jeszcze ulubiona Kobra;-). I te właśnie nasze czasy były CUDOWNE. A my jesteśmy szczęściarzami, że mamy co wspominać. I wspominajmy 💗. I wiem co masz na myśli pisząc, że nie tylko wspominacie…Niskie ukłony dla Was🙏. Uściski💗💗💗.

 11. Tak, tak… jeszcze guma, sznur i dwa ognie.
  A trzepak to było to! No wiszenie z głową w dół 😉 Dziś by nie przeszło.
  I szaber. Na czereśnie, jabłka – cokolwiek.

  Bardzo dobrze odczytałaś moje słowa. Chcemy powrócić i idzie nam całkiem nieźle. Życie blisko natury i bez tv, radia, strachu – bardzo nam służy.
  Tej wiosny jeszcze więcej będziemy działać w zamierzonym uproszczeniu.
  Ściskam Cię mocno, Basiu 💗
  PS Cudownie, że mamy takie piękne wspomnienia. To jest wielki SKARB!

 12. Barbara

  Aaaaa…tak! Dokładnie…zapomniałam o gumie i dwa ognie😃. I szaber oczywiście…na śliwki czy jabłka za siatką u sąsiada😂. Oj, działo sie i ile było wtedy śmiechu. Pięknie dziękuję, że mogłyśmy wrócić wspomnieniami do tych beztroskich lat dzieciństwa i które wywołały u mnie błogi uśmiech na twarzy🤗💗. Tak, to prawdziwy SKARB! Przyjemnego wieczoru dla Was💗💗.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.