{belona}

Rano jedziemy do „Belony” w Dziwnowie i kupujemy piękne belony – morskie ryby o wydłużonym kształcie. Trochę przypominają węgorza. Bierzemy także flądry i świeżą makrelę.

← Previous post

Next post →

4 Comments

 1. No to już wiem jak wygląda ryba bielona😍. Powiem, że ma ciekawy kształt….. Dla mnie to
  taki…szczupakowęgorz😆. Tak mi się skojarzyło😄.

 2. Tak ;-)))
  Belona to śliczna ryba i bardzo smaczna.
  Następnym razem sprawdzę, czy nie mają jej w słoiku – to Ci kupię i wyślę w paczce, która ciągle nie została wysłana. Ale bardzo chcę to zrobić przed Twoim i moim wyjazdem.

 3. MIMI, nic sie nie dzieje, że paczka nie wysłana….to nie jest pilna sprawa. Może poczekać ile trzeba, nie ma pośpiechu… na spokojnie. Naprawdę nie ma pośpiechu. Rób to co jest pilne i pilniejsze. Wszystko rozumiem, bo wiem ile czasu teraz zabiera działka, przetwory. Sama teraz wszystko przerabiam co mam dostępne , żeby zapakować słoiki😍. Ostatnio dostałam pra węgierki ze starego ogrodu, które w tym roku obrodziły, czarny bez stoi w kolejce….i jest co robić😊. Zrobisz jak uważasz, ale to nie jest pilne MIMI. Ściskam mocno💗.

 4. Węgierki – to cenna sprawa. Zresztą czarny bez – też! Trzymam kciuki za Twoje zaprawy.
  U nas istna patisonownia i przetwórnia jabłek. Dużo pracy, ale każdy kto ma swoje warzywa lub owoce – ten wie, że to istotny obowiązek.
  Basiu, paczkę klecę – to co musi być świeże będę robić w następnym tygodniu i dam znać o wysyłce. Bardzo mi ten czas pasuje, bo mam kilka paczek do przyszykowania, więc pora na to 😉
  Ściskam mocno💗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.