{borecole}

Co posiejesz, to zbierzesz. Nie dotyczy tylko warzyw i nasion, ale także a może przede wszystkim (!) każdej naszej myśli. Inaczej mówiąc, każda myśl – dobra i zła – jest na swój sposób „zasiana” i przynosi rezultat, czyli zbiór.

Zatem wszystko, co nas spotyka jest uwarunkowane „karmicznie”.

PS Na zdjęciu krzaczek jarmużu – wciąż pięknie wydajny. Od strony słońca obsypał się nasionami, które wkrótce zbiorę i przechowam do następnego sezonu.

← Previous post

Next post →

5 Comments

 1. To wszystko prawda MIMI…święte słowa🙏👌.
  A co do jarmużu to pięknie wyrósł i będziesz sie nim cieszyła aż do przymrozków albo i dłużej, w zależności jaka będzie zima…Ja ma inna odmianę jarmużu, takie drzewko mi rośnie;-). W tym roku mam tylko fioletowy. Czy Twoja odmiana MIMI to jarmuż toksański? Czytałam o nim, że ma słodszy smak , bardziej orzrechowy. Muszę sie w taki zaopatrzyć na następny rok 😀. Zielone uściski dla Super Ogrodniczki😘💚💚💚.

 2. Tak, to jarmuż toskański. Jest pyszny i faktycznie bardziej orzechowy. Ma jeden minus: średnio znosi mrozy, więc trzeba go zjeść do zimy.
  Odmianę zimową wysiałam w ostatnim momencie. Zaczyna wschodzić. Liczę, że do zimy urośnie 🙂
  PS Zbiorę Ci z niego nasiona. Mam dużo, więc tu nie ma problemu!
  Zielone buziaki :***
  💚💚

 3. A ja właśnie nie posadziłam fioletowego, ale nasiona kupiłam.
  Będzie na kolejny sezon :-)))
  Trzeba marzyć, planować i nasiona zbierać!

 4. Dziękuję MIMI😘. Chętnie przyjmę parę nasionek żeby wypróbować nowej odmiany jarmużu🙂. Ten mój zimowy jarmuż „drzewko” jak ja nazywam mam przez całą zimę i wiosnę, kiedy puszcza nowe liście. Chociaż ostatniej mroźnej zimy, gdzie temperatura była powyżej -20 stopni wymarzł mi całkowicie. Ale takie sa prawa natury🤷‍♀️. MIMI, dziękuję pięknie za nasiona szpinaku, które od Ciebie otrzymałam na wiosnę. Właśnie takich nasion przez lata szukałam. Bardzo dawno temu miałam też taki wysoki szpinak z dużymi liśćmi. Nie zebrałam wówczas nasion bo myślałam, że jeszcze taki uda mi się kupić. Nic z tego…zawsze wysiewał mi się o małych listeczkach, który zaraz wybijał w kwiatostan. Z Twoich nasion wyrósł wysoki z bardzo duzymi liśćmi, taki jakiego szukałam. Teraz juz zbiorę nasiona, żeby mieć juz taki zawsze. Jest piękny, a kolor soczyście zielony. Wyślę zdjęcia szpinaku na priv 😍. Dziękuję jeszcze raz i przesyłam zielone uściski💚💚💚.

 5. Ale fajnie! Nawet nie wiesz, jak się ucieszyłam :)))
  Tak to właśnie w życiu bywa, że jak czegoś szukamy…pragniemy – to dostajemy!
  Mogą to być rzeczy małe i duże. Ale schemat działania zawsze jest taki sam.
  Bardzo mnie cieszą takie rzeczy :-))) Naprawdę!
  Wiele dzięki!
  💚💚

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.