{close your eyes…}

Poznać smak cichych i spokojnych dni. Doznać wzruszeń wszelakich i przeżyć ten czas bez pośpiechu, który jest taki nienaturalny. Być jak Indianin Ed z „Przystanku Alaska”.

← Previous post

Next post →

10 Comments

 1. Wiesz Kochana, że moja Marianka kończy w grudniu 10 lat a nasze drogi zetknęły się w sieci, gdy byłam z nią w ciąży. To oznacza, że już dekadę mam tę ogromną radość Wam towarzyszyć i czerpać od Was i się od Was uczyć i Wami inspirować. Moja dusza jest za to wszystko przepełniona wdzięcznością. A Ty już na zawsze będziesz moją duchową siostrą! Być jak Mimi :*

 2. Och, Edith ❤️ Dziękuję Ci za te słowa, że tak pięknie mnie odbierasz… i to już tyle lat.
  Ja maluczka jestem i to się nigdy nie zmieni. Tym bardziej teraz, gdy mocno zmieniłam swoje życie.
  Wiem jaką misję mam do spełnienia i tego się trzymam.
  Ściskam Cię mocno i jeszcze raz dziękuję :*

 3. Dobrze to określiłas MIMI….czas bez pośpiechu…to takie nienaturalne….bo wciąż gdzieś człowiek goni, wciąż sie śpieszy…A ten czas bez pośpiechu jest jak na lekarstwo…a jest tak potrzebny…
  Ale zdjęcie jest cuuudne MIMI…cała TY…piękna i skromna💗💗💗.

 4. A „Przystanek Alaska” uwielbiałam, mam kilkanaście płyt tego serialu:-). Nieraz przeszła mi taka myśl kiedy oglądałam ten serial, że chciałabym mieszkać w takim miejscu…;-). Taki spokój bił z tego filmu…Ech, ile lat temu to było…

 5. O tak! Chyba każdy miał takie myśli, pragnienia.
  Dawno to było. Dawno 🙂

 6. Dziękuję za cieplutkie słowa i komplemencik 💗
  Zawsze mnie rozczulasz…

  A zwolnić trzeba. Choćby po to, żeby móc powiedzieć zrobiłam coś dobrego, coś co naprawdę mogłam zrobić. Ja to zrobiłam i zyskałam. Dużo zyskałam.
  I Ty też to zrobisz! Wiem to, Kochana 💗

 7. Wiem, wiem MIMI…i wierz mi, że sie staram…ale praca na 8 godzin nie pozwala tak do końca….Staram się odpuszczać…jest lepiej niż było, ale do ideału brakuje. Czekam na emeryturę…od stycznia będzie 1,5 roku…stety i niestety;-). I aż trudno uwierzyć, że wypowiadam słowo już…emerytura…ale czas płynie nieubłaganie. Niedawno liczyłam, że do emerytury mam 10…5 lat…a tu już jest tuż, tuż;-). Wydaje się, że to już blisko…a jednak jeszcze daaaleko….Oby szczęśliwie doczekać i jeszcze się nią nacieszyć…i wreszcie zwolnić 🙏. Mam tyle zainteresowań, że nudzić się nie zamierzam. Przede wszystkim działeczka💚. Ale to jeszcze wszystko za jakiś czas…a do tego czasu uczyć się, uczyć się zwalniać, odpuszczać…i dbać o zdrowie. Ściskam CiĘ mocno MIMI i dziękuję za wiarę we mnie 💗💗💗.

 8. I oby było daleko do Twojej emeryturki 😉 NIe ma co przyśpieszać czasu.
  Podobno życie skracamy sobie sami. Tym, że na coś bardzo czekamy. A to na Gwiazdkę, a to na lato – truskawki, pomidory, urlop, weekend, serial. A trzeba żyć tu i teraz. Nie czekać, tylko żyć! Kiedyś tego nie rozumiałam, ale od 2 lat wiem, że tak jest. Jestem tego pewna! Ja w tym roku nawet nie czekałam na wyjazd na Warmię. Ale oczywiście – gdy nadszedł dzień, to byłam bardzo szczęśliwa.
  Uciekający czas to także nie chodzi o pracę, o tryb codzienny. Wiesz przecież, że ci którzy są na własnej działalność gospodarczej pracują jeszcze więcej i rzadko kiedy mają wolny weekend. Zaś 8 godzin pracy to norma dla większości ludzi. Tak tu jest na tym padole i tego nie zmienimy, ale inne rzeczy możemy zmienić. Jakie? Czas kradnie nam tv (nawet same wiadomości – to już 30 minut). Fatalnymi zabieraczami czasu są seriale, które nas uzależniają i to jeszcze jak! Czas pochłania też internet, portale społecznościowe. Czytanie treści, które wcale nie są nam potrzebne.
  My wcale nie oglądamy tv. Odbiornik mamy, ale tylko dlatego, że jest to nasze „kino domowe” (nie lubimy oglądać na komputerze). Wybieramy filmy bardzo rozważnie. Nic, co trzeba obejrzeć! Nic oskarowego i polecanego przez media. Zdecydowanie są to filmy z gatunku tych kręconych dawno. Im dawniej… tym lepiej.
  Spróbuj na 2 tygodnie nie słuchać radia (ono też odmierza czas i to jeszcze, co godzinę! – (koszmar), nie oglądać tv (zupełnie!) i ograniczyć internet. Czas przyjdzie sam. Przytuli się do Ciebie i da Ci WIELKĄ nagrodę 💗💗
  Bo czas jest bardzo cenny. Bardzo.

 9. Dziękuję MIMI za wszystkie cenne rady i literki🙏. Nie jest tak, że nie mogę już sie doczekać emerytury…tak nie myślę, bo wiem, że jutra może nie być…a emerytura za 1,5 to zarazem blisko i właśnie daleko, bo to jednak odległy czas…i jak piszesz najważniejszy jest czas tu i teraz. Wiem jakimi zjadaczmi czasu jest TV i media. Bardzo ale bardzo mało oglądam TV, seriale dawno juz poszły w niepamięć, mało mnie tez na IG, bo jak sobie przypomnę ile czasu traciłam na IG to się czerwienię…ale oczywiście wpadam do swoich ulubionych profili , do tych którzy mnie inspirują. Za to zawsze jest ze mną muzyka z płyty albo ze Spotify, wtedy mogę słuchać jej wszędzie, chyba, że bateria padnie😃. Ostatnio codziennie słucham francuskiej piosenkarki Barbary Pravi z jej pięknym utworem „Voila”…Dziękuję MIMI za wszystkie rady, biore je do serca i będę je powtarzać w głowie…taaak…czas jest bardzo, bardzo cenny i z każdym dniem jest go coraz mniej…DZIĘKUJĘ MIMI🙏💗💗💗.

 10. Basiu, grunt to poczynić duże zmiany. A Ty już to robisz 🙂
  Pamiętasz mój kawowy profil na Ig? Wiadomo – pamiętasz!
  Wiesz ile ja tam czasu spędzałam? Bardzo, bardzo dużo! Okropnie dużo.
  Ale któregoś dnia powiedziałam – NIE. Nikt mnie tam nie obrażał, nie atakował, nie otrzymywałam złych komentarzy. Ogólnie miałam same bratnie dusze, ale powodem odejścia (z dnia na dzień) – było przebudzenie się! Poczułam, że się wytracam, że zostałam okradziona z czasu i nierzadko pomysłów. Czułam zmęczenie. Ogromne zmęczenie i natłok tych wszystkich zdjęć. Taka trochę kula u nogi.
  Co zyskałam? Wolność, czas, zdrowie. Czas na ogród, na odpoczynek bez telefonu. Przestałam być na bieżąco. Co za ulga! Dla oczy, serca i duszy.

  Dobrze, że słuchasz ulubionej muzyki. Muzyka – tak jak i kolory – to dobre wibracje. Muzyka leczy duszę.
  Jeśli mogę Ci jeszcze coś doradzić to zrób sobie 2 tyg. bez radia i nawet głównych wiadomości w tv. Gwarantuje Ci, że poczujesz ogromną zmianę.
  Wierzę w Ciebie i wiem, że jesteś na najlepszej drodze do zmian, radości i spokoju.
  Zawsze Ci tego życzę, Kochana 💗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.